Seventh-Day Adventist Church

Громада "Християнська родина", м. Ромни

Menu

Історія громади

В Україні церква існує більш, як півтора століття, та її історія на Роменщині бере початок лише з 1950-х років, коли до міста Ромни приїхала сім’я християнина-адвентиста Галицького Герасима Ігнатійовича (1882-1962) разом із заміжньою дочкою Якушевою Лідією Герасимівною (1915-1990).


Галицький Герасим Ігнатійович у формі залізничного майстра


Галицький Герасим з дружиною Катериною

Подружжя Галицьких з донькою Лідією

Словом та добрими справами батько, дочка, а згодом і онучка Тетяна (1939-2010), проповідували Євангеліє. Лідія працювала в музичній школі та, добре володіючи російською, китайською, англійською, французькою мовами, перекладала релігійну літературу. Її чоловік, син православного священика, Якушев Всеволод Володимирович, працював зубним лікарем, співав у хорі та прислужував у Василівській церкві, поважав та практикував біблійні принципи, що сповідувала дружина.

Подружжя Якушевих з донькою Тетяною

Наприкінці 1976 року у відповідь на клопотання Лідії керівництвом церкви до Ромнів був направлений служитель з Житомирщини Слюсаренко Борис Віталійович (1932-2010). І вже у лютому місяці 1977 року з дружиною Неонілою, чотирма дітьми і зятем він оселився в придбаному будинку за адресою 3-й пер. Фрунзе, 3.


Слюсаренко Борис Віталійович разом з дружиною Неонілою Макарівною

У спеціально облаштованій невеличкій залі проводили богослужіння, які згодом відвідувало до 20 людей. Сім’я була дуже привітною, часто приймала гостей.

Борис з дітьми поруч з власним будинком (3-й пер. Фрунзе, 3)

Проповідницька діяльність Бориса не обмежувалась містом. Незважаючи на деякі пом’якшення законодавства про релігію, державний курс на витіснення церкви з усіх сфер суспільного життя залишався незмінним. Так про релігійну діяльність Слюсаренків їх сусід постійно інформував КДБ.

Коли у 1980 році роменські адвентисти заявили про своє бажання згідно чинного законодавства зареєструвати громаду, Борису Слюсаренку натомість дали 24 години, щоб залишити місто. Та перебравшись до Сум, Борис продовжував проповідувати Євангеліє та за підтримки двох адвентистських громад міста організував третю, віряни якої і зараз активно служать суспільству. А у Ромнах до самої смерті продовжувала духовно-просвітницьку діяльність Лідія Герасимівна.

Вперше роменська громада адвентистів була  зареєстрована лише в 1993 році, коли 36 роменців присвятили своє життя Господу, прийнявши водне хрещення після серії євангельських зустрічей, які проводив проповідник Тук Микола Васильович. Першим пастором зареєстрованої громади став Дмитро Вікторович Зубков, який активно сприяв її духовному зростанню.

Проповідник Тук Микола Васильович


Пастор Зубков Дмитро Вікторович з молоддю



Пастор Зубков Дмитро Вікторович з дружиною Ларисою


Євангельська програма у Ромнах, 1999 р.

Пасторське служіння у Церкві АСД має ротаційний тип – в одному регіоні служитель працює, в середньому, протягом 5-6 років. Так, після Зубкова Дмитра служіння пастора в громаді міста Ромни звершували Свірідовський Костянтин Анатолійович та Шабанов Михайло Дмитрович. Громада зростала, кожен намагався приймати участь у церковних заходах, підтримувати один одного.

Шабанов Михайло Дмитрович з дружиною Людмилою


Сім'я пастора Шабанова Михайла на богослужінні

Спочатку громада збиралась в орендованих приміщеннях («Будинок залізничника», Кінотеатр ленінського комсомолу), але у 2000 році був придбаний, відремонтований та адаптований для богослужінь будинок по вулиці Артема (нині Берегова) 64а.

Після богослужіння


Святкування 10-річчя громади, дім молитви по Артема, 64а, 2003 р.


На богослужінні (Артема, 64а)

Коли пастором став Москалюк Віталій Ілліч, громада, прийняла рішення про будівництво нового молитовного будинку, для чого була придбана земельна ділянка по вулиці Полтавській, 59. Під керівництвом пастора силами місцевої громади та за фінансової підтримки громад з інших міст України звершувалось будівництво. Перше богослужіння у новій будівлі відбулося 26 грудня 2009 року.


Пастор Москалюк Віталій Ілліч з дружиною 

Громада з пастором за роботою


Громада поруч з новою будівлею

З 2009 по 2016 роки служіння пастора здійснював Литвиненко Олег Миколайович. Адвентисти продовжували збиратися разом, вивчати слово Боже, ділитися Божою звісткою й активно служити суспільству. Повне завершення будівництва дому молитви відзначили його посвяченням на 20-річний ювілей церкви у вересні 2013 року.

Пастор Литвиненко Олег Миколайович з дружиною Оксаною

З того часу церква набирає досвіду в проведенні різних соціальних заходів. Щороку під час різдвяних та новорічних свят у молитовному будинку проводяться благодійні акції для дітей з малозабезпечених, соціально незахищених сімей. Громада запрошує роменців на заходи, спрямовані на популяризацію здорового способу життя. Це програма «Дихайте вільно» (звільнення від тютюнозалежності), програма по відновленню зору, програма «Ходіть легко» (позбавлення зайвої ваги), скандинавська ходьба, кулінарні класи, «Стоп стрес», «Виставка здоров’я» та інші.


Лялькова вистава


Різдвяна дитяча програма

З 2016 року естафету пасторського служіння у роменській громаді прийняв Черненко Ігор Юрійович, що до цього звершував служіння на Чернігівщині.


Пастор Черненко Ігор Юрійович з дружиною Анастасією

Разом з пастором церква проводила євангельські заходи, музичні концерти, фестивалі, канікулярні школи, клубні зустрічі для дітей тощо. За допомогою активної молоді з різних куточків України в рамках проекту «Сильне покоління» громада також могла зробити вагомий внесок в життя спільноти міста, провівши ряд соціальних, благодійних програм.


Проект "Сильне покоління", 2017 р.


"Дитячий ресторанчик"


Святкування 25-річчя громади, 2018 р.


На богослужінні

Роменська церква Адвентистів сьомого дня продовжує збиратися разом для вивчення Слова Божого, а також служіння духовним та фізичним потребам жителів міста та району. Двері молитовного будинку відкриті для усіх охочих.